Zalecenia przed i po zabiegu depilacji laserowej

Choć zabieg przeprowadzany za pomocą technologii lasera Vectus jest krótki i bezbolesny, to warto się do niego odpowiednio przygotować oraz wiedzieć jak postępować tuż po nim. Zapewni nam to nie tylko bezpieczeństwo, ale również lepsze efekty depilacji.

Najnowocześniejsza technologia lasera diodowego Vectus pozwala na wykonywanie zindywidualizowanych zabiegów. Za każdym razem komputerowe systemy analizują wszystkie parametry włosa i skóry: barwę, grubość, gęstość owłosienia i fototyp. Inteligentny czytnik Skintel zajmuje się jednak nie tylko gromadzeniem danych, ale również ich przetwarzaniem, co pozwala na sprawdzenie poziomu aktywnej melaniny w skórze i praktycznie zlikwidowanie jakichkolwiek zagrożeń, np. ryzyka poparzenia skóry. Warto jednak wiedzieć jak przygotować się do zabiegu.

Przygotowanie do depilacji laserowej

 1. Każdy zabieg poprzedza konsultacja u naszego specjalisty, który dokona oceny skóry ze szczególnym uwzględnieniem obszaru, jaki ma być poddany laserowej depilacji. Na tym etapie pacjent pozna też informacje o przeciwwskazaniach do wykonywania zabiegu. W niektórych przypadkach zalecamy jeszcze kontrolę dermatologiczną u specjalistów dermatologów, np. ze współpracującej z nami renomowanej Clinica Dermatologica z Gdańska.
 2. Zdecydowana większość pacjentów obywa się jednak bez dodatkowych badań i po ustaleniu terminu zabiegu zgłasza się do nas z umytą skórą, pozbawioną jakichkolwiek kosmetyków (także dezodorantów).
 3. Skórę należy wcześniej ogolić, ale nie całkowicie. Niewielki jej obszar (ok. 10 cm kwadratowych) trzeba zostawić – będzie na nim robiona analiza grubości włosów, ich koloru oraz gęstości.
 4. Na zabieg nie można zgłosić się z opaloną skórą. Trzeba odczekać nawet miesiąc po opalaniu – także w solarium.
 5. Na 4 tygodnie przed laserowym usuwaniem owłosienia nie można stosować innych metod depilacji – usuwać włosów depilatorem, woskiem czy pęsetą. Nie można też używać kremów do depilacji.
 6. Skóra powinna być odpowiednio nawilżona, nie powinna być mechanicznie, ani chemicznie podrażniona.
 7. Termin zabiegu powinien zostać wyznaczony minimum dwa tygodnie po stosowaniu antybiotyków, ziół (nagietek, dziurawiec) czy herbatek wyszczuplających.
 8. Siedem dni przed zabiegiem laserowym nie powinno się przeprowadzać peelingów i innych podobnych zabiegów. Dotyczy to również oczyszczania twarzy.

Po zabiegu depilacji laserowej

 1. Efektem depilacji jest najczęściej zaczerwienienie, które pojawia się na skutek podrażnienia skóry. Ustępuje najczęściej po kilku godzinach, a w niektórych przypadkach najpóźniej 2-3 dniach.
 2. W czasie, gdy skóra jest podrażniona, nie stosuje się żadnych kosmetyków, nawet mydła. Dotyczy to również dezodorantów.
 3. Po zabiegu należy unikać sauny, basenu i gorących kąpieli.
 4. Warto używać kosmetyków, które łagodzą podrażnienia: Panthenolu, Bepantenu itp.
 5. Przez cztery tygodnie należy unikać opalania. Jeśli musimy wystawić skórę na działanie promieni słonecznych, należy zastosować kremy z wysokimi filtrami 50+.
 6. Przez dwa tygodnie nie można stosować kosmetyków, leków złuszczających, ziół i leków światłouczulających.
 7. Należy też pamiętać, żeby pomiędzy zabiegami nie wyrywać włosów.