Wskazania do depilacji laserowej

Depilację laserową Vectus można polecić osobom, które chcą pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. To gwarancja efektów przede wszystkim kosmetycznych, które najczęściej idą w parze ze zmniejszeniem podatności na infekcje oraz zapewnieniem mniejszej potliwości.

Usuwanie niechcianego owłosienia u kobiet i mężczyzn, bez wątpienia wynika także z obecnie obowiązującej mody. Trendy zmieniały się na przestrzeni lat: mieliśmy okresy, gdy owłosione nogi u kobiet nie były niczym szczególnym, a obecnie jest to nie do przyjęcia i budzi wręcz odrazę. Podobnie było z włosami pod pachami. Jednak niezależnie od mody, laserowa depilacja Vectus wskazana jest nie tylko ze względu na społeczne oczekiwania.

Depilacja estetyczna

Główną motywacją do usunięcia owłosienia są oczywiście aktualnie obowiązujące trendy. Włosy najczęściej usuwa się ze względów estetycznych. Pozwala to m.in. na znaczące polepszenie samopoczucia. Może ono mieć niebagatelny wpływ na usunięcie psychologicznych barier, czasami prowadzących do unikania kontaktów społecznych lub ich znaczącego ograniczania. Postrzeganie osób z nadmiernym owłosieniem nie jest bowiem obecnie społecznie akceptowalne w przestrzeni publicznej.

Depilacja higieniczna

Depilacja laserem diodowym Vectus ma jednak również zalety higieniczne. Włosy, nawet jeśli są pielęgnowane i doskonale utrzymane, zawsze są siedliskiem bakterii, które powodują groźne choroby. To właśnie wspomniane bakterie sprawiają, że może pojawiać się nieprzyjemny zapach. Nawet jeśli bardzo dbamy o higienę osobistą, która wprawdzie ogranicza ryzyko, ale nigdy nie daje całkowitej gwarancji. Jest nią natomiast depilacja laserem Vectus, która sprawia, że włosy znikają całkowicie i już nie odrastają.

Depilacja docelowa

Technologia lasera diodowego Vectus to rozwiązanie, które jako pierwsze na świecie, daje gwarancję usunięcia owłosienia na stałe. Rozwiązania technologiczne opracowane przez naukowców z Harvard University zostały opatentowane, więc długo nie doczekamy się następcy. Zwłaszcza, że laser Vectus ma bardzo wysoką skuteczność, sięgającą 95%. Usuwa więc wszystkie włosy będące w fazie wzrostu i modyfikuje ich cebulki tak, że już nigdy nie odrosną. W ciągu roku od zakończenia serii zabiegów czasami pojawiają się cienkie i jasne włoski, które wcześniej jeszcze nie rosły, ale usuwa się je podczas jednego, krótkiego zabiegu, trwającego zaledwie kilka minut.

Kiedy usuwać owłosienie laserem diodowym Vectus:

  • gdy chcesz pozbyć się włosków na stałe i podczas krótkiego zabiegu;
  • gdy czujesz dyskomfort ze względu na pojawienie się włosów;
  • gdy chcesz ograniczyć ryzyko infekcji;
  • gdy chcesz zmniejszyć potliwość.