Laser Vectus a Light Sheer Duet – porównanie

W niektórych gabinetach medycyny estetycznej wciąż można spotkać jeszcze sprzęt poprzedniej generacji. Sprawdź czym laser diodowy Vectus różni się od konkurencji. Porównujemy najnowszy laser z często spotykanym w Polsce Light Sheer Duet.

Warto pamiętać, że laser Vectus, opracowany przez Palomar Technologies powstał dzięki latom pracy naukowców z Harvard University. Założenie było bardzo proste. Naukowcy dostali Light Sheer Duet i na jego podstawie mieli stworzyć urządzenie bardziej wydajne, nowoczesne, bezpieczne i szybkie. I krótko mówiąc: stworzyli. Po 10 latach pracy powstał laser Vectus, gwarantujący pełne bezpieczeństwo i znakomite efekty, co szybko przekonało środowisko medyczne, ale przede wszystkim pacjentów.

Co wyróżnia laser Vectus

Przede wszystkim wydajność. Dzięki znakomitej sprawności laserem Vectus przeprowadza się zabieg w kilka minut. Depilacja pach może zająć nawet około minuty. Wszystko dzięki zaawansowanym technologiom, na których opiera się to nowoczesne urządzenie.

Jedną z nich jest opatentowany Photon Recycling, pozwalający odbijać od skóry światło lasera, co pozwala zintensyfikować efekty. Pozwalają na to odbijające je lustra, dzięki czemu jeszcze więcej włosów może zostać usuniętych podczas jednego zabiegu. Wbrew pozorom, rozwiązanie to znacząco wpływa na zwiększenie efektywności. Nawet na poziomie 80% użytej już wcześniej energii. Dzięki temu liczba zabiegów znacznie się zmniejsza.

Kolejna innowacja to czytnik Skintel, czyli inteligentny system, którego w laserze Light Sheer Duet nie było. Czytnik Skintel pozwala na mierzenie poziomu aktywnej melaniny w czasie rzeczywistym, co przekłada się na dokładne dobranie parametrów zabiegu do indywidualnych cech pacjenta. Poziom melaniny mierzony jest przed każdym zabiegiem, bo może zmieniać się u tego samego pacjenta na przestrzeni tygodni. Dlatego laser Vectus wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale również bezpieczeństwem.

Zabieg jest bezbolesny i szybki

Usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą lasera Vectus jest całkowicie bezbolesne. Nad tym, by pacjent nie odczuwał żadnych dolegliwości, czuwa system aktywnego chłodzenia Advanced Contact Cooling. Kontroluje on temperaturę ciała, chłodząc zarówno przed, w trakcie, jak i bezpośrednio po naświetlaniu światłem lasera. System chłodzenia był też w poprzednim laserze Light Sheer, ale poprzedni system Chill Tip chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po każdym impulsie, co nie zapewnia pacjentowi pełnego komfortu. Słowem – depilacja za jego pomocą jest bolesna.

Laser Vectus działa więc wydajniej, bezpieczniej, większości pacjentów nie boli i skraca czas zabiegu do niezbędnego minimum. Za pomocą lasera Light Sheer depilacja nóg (uważana za najbardziej czasochłonną) trwała nawet 3 godziny. Laser Vectus skraca czas tego zabiegu do ok. 40 minut, a depilacja pach zajmuje ok. 1 minuty.