Laser Vectus a IPL – porównanie

Porównanie lasera Vectus z IPL wypada niezwykle korzystnie dla nowej technologii. Przede wszystkim pod względem szybkości przeprowadzania zabiegu oraz – co dla pacjentów często jest najważniejsze – trwałości jego efektów.

IPL to skrót od Intense Pulsed Light (Intensywnie Pulsujące Światło). Specjalne lampy emitują światło ksenonowe, które bywa błędnie nazywane laserem, ale nim nie jest. Nie działa bowiem tak precyzyjnie, nagrzewając także okoliczne tkanki, głównie z powodu emisji fal o różnej długości. Sprawia to, że fotodepilacja ingeruje w cały naskórek. Trzeba też zrobić więcej zabiegów, by usunąć owłosienie.

Efektywność lasera Vectus

Laser Vectus opiera się na zupełnie innej zasadzie działania. Działa punktowo, a natężenie światła lasera nie jest stałe, a dobierane indywidualnie. Nie ma więc możliwości popełnienia błędu. Okoliczne tkanki także nie są zagrożone, bo laser oddziałuje tylko na włosy. Podgrzewa on je, dzięki aktywnej melaninie, a ciepło nie promieniuje na skórę, bo jest ona na bieżąco chłodzona.

Brak dolegliwości i pełen komfort podczas zabiegu laserem Vectus to oczywiście nie jedyna różnicy pomiędzy najnowszą technologią, a IPL. Vectus ma znacznie większą efektywność, co bezpośrednio przekłada się na mniejszą liczbę zabiegów, pozwalającą na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Najważniejszy jest jednak fakt, że laser Vectus usuwa owłosienie na stałe, co jest niemożliwe przy innych technologiach. Tymczasem najnowsze urządzenie diodowe usuwa owłosienie ze skutecznością sięgającą 95%. Pozostałe 5% to włosy, które w trakcie zabiegów nie były w fazie wzrostu. Mogą pojawić się w trakcie roku, ale będą cienkie i niemal niewidoczne. Można je usunąć podczas jednego zabiegu.

Specjaliści twierdzą, że jeden zabieg za pomocą lasera Vectus odpowiada trzem zabiegom IPL. Jest więc zdecydowanie szybszy oraz mniej czasochłonny, a także bezbolesny i przede wszystkim skuteczny. Tylko laser Vectus likwiduje włosy oraz ich mechanizm wzrostu równocześnie, co jest niemożliwe przy zastosowaniu jakiejkolwiek innej technologii.