Laser diodowy Palomar Vectus

To obecnie najnowocześniejsza na świecie technologia wykorzystywana do depilacji. Laser diodowy Palomar Vectus opiera się na nowoczesnych i opatentowanych technologiach, co gwarantuje mu przewagę konkurencyjną na długie lata. Jest najskuteczniejszym, najszybszym i najbardziej bezpiecznym urządzeniem na rynku, które zapewnia pełen komfort pacjenta podczas zabiegu.

Nad technologią lasera Vectus przez lata pracowali naukowcy z Harvard University. Po ostatecznych testach urządzenia okazało się, że powstał bezsprzecznie najnowocześniejszy laser diodowy o długości fali 810 nm, służący do usuwania zbędnego owłosienia.

Zasada działania lasera diodowego Vectus

Laser wykorzystuje fototermolizę selektywną. Światło lasera emitowane jest przez głowicę, po czym przenika do głębszych warstw skóry. Nie jest jednak pochłaniane przez tkankę, a wyłącznie przez łodygę włosa i znajdującą się w nim aktywną melaninę. Światło lasera niszczy więc komórki macierzyste mieszka włosowego, co uniemożliwia mu wzrost włosa. W ten sposób uszkodzona komórka nie może się także zregenerować, co zamyka drogę włosa do ponownego wzrostu.

Laser wnika głównie do mieszków włosowych, które już rozpoczęły wzrost. Trudno mu więc uszkodzić te, które jeszcze go nie rozpoczęły. Właśnie dlatego nie wszystkie włosy znikają po pierwszym zabiegu i najczęściej konieczna jest ich seria. Zapewnia ona usunięcie większości z nich – potwierdzona skuteczność wynosi 95% – podczas krótkiej serii kilku zabiegów.

Budowa lasera Vectus

Technologia lasera diodowego Vectus jest ściśle chroniona przez Urząd Patentowy. Zastosowane w nim rozwiązania są bowiem nowatorskie na światową skalę. Należy do nich między innymi zasada działania inteligentnego czytnika Skintel, który na bieżąco bada poziom aktywnej melaniny w skórze, co pozwala na dobieranie parametrów zabiegu w czasie rzeczywistym. Dzięki natychmiastowej obróbce danych, urządzenie może samo ustawić odpowiednie natężenie lasera. Gwarantuje to nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale również maksymalizuje efekty. Wszystkie parametry dopasowywane są do aktualnego poziomu melaniny, który może być różny nawet u tych samych pacjentów przy zabiegach przeprowadzanych np. dwa tygodnie później.

Kolejna nowatorska technologia to Photon Recycling. System ten działa na zasadzie wzmocnienia sygnału poprzez wykorzystywanie światła już odbitego od skóry. Głowica lasera jest bowiem wyposażona w specjalne mikrolustra, odbijające światło, co pozwala na zaoszczędzenie energii poszczególnych impulsów i maksymalne ich wykorzystanie.

Zabieg laserem Vectus jest całkowicie bezbolesny, nad czym czuwa – także automatyczny – system chłodzenia Advanced Contact Cooling. Działa on zarówno przed, w trakcie, jak i po podaniu wiązki laserowej, co ogranicza do zera jakiekolwiek poczucie dyskomfortu pacjenta. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu głowicy wykończonej szkłem szafirowym, które działa chłodząco na skórę.