Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

W niektórych przypadkach, po zaledwie kilkuminutowym zabiegu można pozbyć się niechcianego owłosienia. Laserowa depilacja Vectus jest bezbolesna, szybka i przede wszystkim skuteczna. Pozwalają na to zastosowane technologie, które gwarantują pełne bezpieczeństwo pacjenta.

Diodowy system laserowy Vectus, to laser o długości fali 810 nm, opracowany przez naukowców z Harvard University. Po latach badań i testów udało im się uzyskać technologię, która wyprzedziła dotąd stosowane urządzenia o dwie długości. Najnowocześniejsze i opatentowane rozwiązania, oparte na badaniu poziomu melaniny, są dostosowane do indywidualnych możliwości pacjenta.

Zasada działania lasera Vectus

Głowicę lasera przykłada się do obszaru, który ma zostać poddany depilacji. Światło lasera trafia bezpośrednio do włosa, wytwarzając w nim wysoką temperaturę. Powoduje to uszkodzenie jego aparatu wzrostu.

Urządzenie analizuje poziom melaniny i na bieżąco dopasowuje parametry urządzenia do indywidualnych możliwości pacjenta. Odpowiada za to opatentowany czytnik Skintel, który zawsze przed zabiegiem przykładany jest do obszaru, jaki ma być poddany depilacji. Dzięki temu zagwarantowane są dwie cechy, które zazwyczaj trudno pogodzić – maksymalne efekty i minimalne ryzyko. Właściwie zagrożenie można rozpatrywać wyłącznie na teoretycznym gruncie, bo po tysiącach zabiegów na całym świecie, nie doszło nawet do jednej, choćby tylko niepokojącej sytuacji.

Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnie dopasowanej głowicy, której wielkość zależy od tego jak duży obszar będzie depilowany. Największe stosuje się na plecach, a małe i precyzyjne w miejscach, które wymagają większej możliwości manewru i dotarcia do zakamarków skóry. Impulsy światła lasera nie są bolesne, bo nagrzewającą się skórę cały czas chłodzi aktywny system, który zapobiega pojawieniu się jakichkolwiek niedogodności.

Przebieg zabiegu laserem Vectus

Laseroterapia przy zastosowaniu lasera Vectus jest bardzo szybka. Wystarczy dosłownie kilka minut, by usunąć owłosienie spod pach. Na większych obszarach trwa to nieco dłużej. Więcej czasu zabiera samo przygotowanie zabiegu, czyli ogolenie miejsca poddawanego depilacji i umycie go. Należy też pamiętać, by nie stosować żadnych kosmetyków na dobę przed zabiegiem. Wykluczone jest też opalanie, bo może to sprawić, że będziemy czekać na wizytę nawet miesiąc. Cztery tygodnie przed zabiegiem należy też powstrzymywać się od depilacji, niezależnie od stosowanej metody.

Czego nie stosować przed zabiegiem:

  • kosmetyków i leków złuszczających – minimum tydzień przed zabiegiem,
  • antybiotyków i innych leków, które mogą mieć oddziaływanie uczulające na słońce – dwa tygodnie przed zabiegiem,
  • dziurawca i nagietka – dwa tygodnie przed zabiegiem,
  • herbat wyszczuplających i innych preparatów ziołowych – dwa tygodnie przed zabiegiem,
  • kremów z retinolem, tretinoiną, isotretinoiną i dużymi stężeniami kwasów owocowych – cztery tygodnie przed zabiegiem.