Depilacja u kobiet

Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację laserową w Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku. To efekt skuteczności zabiegów, ale też tego, że trwają one coraz krócej i nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dla wielu najważniejsze jest to, że usunięte włosy nigdy już nie odrastają.

Zainteresowanie depilacją nie jest niczym nowym, ale do tej pory kobiety głównie usuwały niechciane owłosienie we własnym zakresie lub wybierały klasyczne metody, oferowane przez kosmetyczki. Było to jednak skuteczne tylko na krótką metę, bo włosy – wcześniej lub później – odrastały. Teraz jednak do dyspozycji lekarzy i pacjentów jest nowoczesna technologia, która pozwala na zabiegi zupełnie bezbolesne, krótkie oraz przede wszystkim zapewniające to, że włosy już nie odrosną. Taka jest właśnie technologia lasera Vectus.

Normy społeczne i lepsze samopoczucie

Gładkie nogi u kobiet są w naszym kręgu kulturowym oczywistością, bo właśnie taki jest synonim piękna. Jednak na usuwaniu owłosienia z nóg się nie kończy. Coraz częściej depilacji poddawane są też inne obszary ciała. Należą do nich przede wszystkim pachy, górna warga, a także okolice miejsc intymnych.

To nie tylko moda, ale też wygoda i dbałość o higienę. Włosy to wymarzone siedlisko dla różnego rodzaju bakterii. To właśnie one powodują np. nieprzyjemny zapach spod pach, bo sam pot jest bezwonny. Usunięcie włosów zapewnia więc lepsze zdrowie oraz wyższy komfort psychiczny podczas wyjścia na plażę, do sauny czy na basen.

Co depilują kobiety

Zdecydowanie najczęściej depilowane są kobiece nogi. Laser diodowy Vectus radzi sobie z tym doskonale, bo ma wymienne głowice, które dostosowuje się do obszaru poddanego zabiegowi. Głowice zmienia się także przy depilowaniu górnej wargi czy bikini. Dzięki temu depilacja jest nie tylko skuteczna, ale też szybka.

Pozwala to na poddaniu zabiegowi każdą część kobiecego ciała. Są tylko nieliczne przeciwwskazania do zabiegu, o których zawsze dowiesz się podczas pierwszej wizyty. Zabieg jest bowiem niezwykle bezpieczny ze względu na zastosowane w nim nowatorskie i opatentowane technologie, w dużej mierze oparte na automatycznym dopasowywaniu parametrów do indywidualnych cech pacjenta.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest też jego szybkość. Pachy można wydepilować w kilka minut, tyle samo zajmie depilacja górnej wargi. Przy większych obszarach – nogach czy plecach – zabieg zajmie trochę więcej, ale i tak praktycznie nigdy nie przekracza 30 minut. W tym czasie pacjenci nie odczuwają żadnych dolegliwości bólowych. Czuwa nad tym system chłodzenia – także opatentowany – który działa zarówno bezpośrednio przed, w trakcie, jak i po podaniu wiązki lasera. Zapewnia to pacjentowi pełen komfort podczas depilacji laserem Vectus.

Czytaj więcej: Przebieg zabiegu depilacji laserowej Vectus