Depilacja laserowa u mężczyzn

Widok mężczyzny w gabinecie kosmetycznym nie jest już dziś niczym wyjątkowym. Choć jeszcze kilka lat temu panowie usuwali włosy głównie z twarzy i głowy, dziś wybierają depilację również innych miejsc, także intymnych.

Depilacja nie jest już domeną wyłącznie kobiet. Wprawdzie depilacja wśród mężczyzn powszechna jest od lat, ale jeszcze niedawno popularna była głównie wśród zawodowych sportowców (pływacy, kolarze) czy modeli. Obecnie niechciane owłosienie usuwają także osoby, które nie startują w zawodach sportowych i nie prezentują się na wybiegach podczas pokazów. Zaczęło się to szybko zmieniać w XXI wieku, a w ostatnich latach trend przybiera na sile. Mężczyźni chcą wyglądać zgodnie z obowiązującym obecnie kanonem i coraz częściej odwiedzają gabinety kosmetyczne.

Co depilują mężczyźni?

Wprawdzie jeszcze niedawno wszyscy mężczyźni chcieli wyglądać jak drwale i masowo zapuszczali brody, ale zanim na dobre większości z nich wyrosły, trzeba było zacząć je golić. Ideał zarośniętego włosami mężczyzny, jako macho, już nie obowiązuje i przeminął tak szybko, jak się pojawił. I choć do brody podejście zapewne jeszcze przez lata będzie się zmieniać, to owłosienie u mężczyzn nie jest uważane za estetyczne. Zwłaszcza przez większość kobiet, co oczywiście determinuje wybory panów.

Stąd właśnie wzięło się rosnące zainteresowanie depilacją laserową u mężczyzn. Dzięki niej można bowiem usunąć owłosienie z niechcianych miejsc na stałe i już nigdy nie przejmować się, że włosy np. na plecach, będą odrastać. Mężczyźni usuwają włosy nie tylko z pleców, ale również spod pach, a także z torsu. Pozwala to na zachowanie higieny, przede wszystkim latem, gdy temperatury powietrza są wysokie. Popularne staje się również depilowanie miejsc intymnych, w tym pośladków.

Co daje mężczyznom depilacja?

Praktycznie każdy mężczyzna decydujący się na depilację, wykonuje ją ze względów estetycznych. Decyduje chęć pozbycia się niechcianego owłosienia, ale też wygoda – po serii zabiegów włosy nie pojawią się ponownie, co daje też komfort psychiczny. Nie trzeba już pamiętać o powtarzaniu depilacji. Zabieg laserem diodowym Vectus jest też całkowicie bezbolesny, co – wbrew pozorom – jest dla wielu mężczyzn ważną kwestią.

Zabieg pomaga w zachowaniu higieny, bo po jego wykonaniu cząsteczki potu nie będą osiadać na włosach, np. pod pachami. Ułatwia to aplikowanie antyperspirantów oraz gwarantuje pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Daje też komfort szybkiego, zaledwie kilkuminutowego zabiegu, na który nie trzeba przeznaczać całego dnia. Wszelkie ślady, w postaci zaczerwienienia, znikają już po kilku godzinach od jego przeprowadzenia.