Bezpłatna konsultacja dermatologiczna

Każdy zabieg w Clinica Cosmetologica w Gdańsku poprzedzany jest kontrolą stanu skóry oraz wywiadem z kosmetologiem, by uniknąć jakichkolwiek sytuacji, które mogłyby zmniejszyć jego efekty lub nawet być groźne dla zdrowia. W uzasadnionych przypadkach kierujemy więc na darmową konsultację ze specjalistami dermatologami ze współpracującej z nami w ramach tego samego ośrodka Clinica Dermatologica w Gdańsku.

Wizyta kwalifikacyjna poprzedza wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, także depilację laserem Vectus. Oceniana jest wtedy kondycja skóry pacjenta i przedstawiane są mu przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Zdarza się bowiem, że nie można go wykonać, albo wykonuje się go po okresie karencji. Niekiedy istotne są też przebyte kiedyś choroby czy przeprowadzana niedawno terapia. W takich przypadkach konieczna może być wizyta u dermatologa.

Specjalista dermatolog zbada za darmo

– Niektóre zmiany skórne mają zróżnicowany charakter i mogą świadczyć o schorzeniach, które tylko doświadczony specjalista potrafi rozpoznać. Niezbędna jest do tego nie tylko medyczna wiedza, ale często również specjalistyczne urządzenia. Warto więc rozwiać wszelkie wątpliwości zanim zacznie się ingerencję w strukturę skóry – podkreśla dr n. med. Igor Michajłowski, prowadzący Clinica Dermatologica w Gdańsku.

Ta porada lekarska jest całkowicie darmowa – warunkiem jest skierowanie z Clinica Cosmetologica przed zakwalifikowaniem na zabieg. Skierowane wystawiane jest podczas wizyty kwalifikacyjnej, lub podczas pierwszej kontrolnej wizyty po zabiegu depilacji laserem Vectus.

Kompleksowa ocena stanu skóry

Wizyta kwalifikacyjna nie ogranicza się bowiem do „namówienia” pacjenta na serię zabiegów. Wyznajemy filozofię bliższą lekarzom, dzięki czemu do pacjenta podchodzimy holistycznie, oceniając ogólny stan skóry. Bierzemy odpowiedzialność za jego zdrowie i gwarantujemy mu bezpieczeństwo. Mamy też na uwadze, by pacjent czuł się komfortowo i bez obaw poddał się zabiegowi, z którego będzie w pełni zadowolony. Najważniejsze jest jednak dochowanie podstawowej zasady wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych: po pierwsze – nie szkodzić.

Jeśli więc pacjent został skierowany na konsultację dermatologiczną, to nie ma możliwości, by z niej nie skorzystał. Bez tego przeprowadzenie depilacji laserowej Vectus, a także każdego innego zabiegu medycznego, będzie w naszej klinice niemożliwe. Robimy to przede w trosce o zdrowie pacjenta, nawet jeśli jest on zdecydowany, by podjąć ryzyko. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nie przeprowadzamy zabiegu do czasu, gdy one nie znikną.